Rok temu odszedł Bartłomiej Skrzyński. Tak zagrali na jego cześć [FILM]

15 września 2020 roku, dokładnie o godzinie 17.08, odszedł Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński: społecznik, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością, dyrektor biura „Wrocław bez Barier”, człowiek który w dobrej sprawie łączył środowisko wrocławskich organizacji pozarządowych, przekonując, że #RazemMożnaWięcej.

Mimo że zmagał się z chorobą rzadką – zanikiem mięśni typu „Duchenne’a” – potrafił pomagać, zmieniać rzeczywistość, żył barwnie, inspirował i budził nadzieję. Wspomnienie o człowieku bez barier zabrzmiało w piątek we wrocławskim Rynku. Po flash mobie wspominała go rodzina, przyjaciele, współpracownicy, wśród nich wiele osób z niepełnosprawnościami… Ludzie, z którymi wspólnie budował Wrocław bez barier. Było barwnie i radośnie, bo taki właśnie był Bartek. A wideo dokumentujące wydarzenie pojawiło się w sieci dokładnie w rocznicę jego śmierci. Organizatorami wydarzenia były: Fundacja „Potrafię Pomóc”, Urząd Miejski Wrocławia i biuro „Wrocław bez Barier”.

Orkiestrą, która zagrała w Rynku, dyrygował Mariusz Dziubek (szef Narodowej Orkiestry Dętej), chórem Wrocław Respect Choir pokierował Maciej Wojciechowski, wydarzenie poprowadził Paweł Gołębski. O Bartku Skrzyńskim opowiadała jego siostra – Magdalena Kokot, a także Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” i Dominik Golema z biura „Wrocław bez Barier”.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *