Remis Śląska w pierwszym tegorocznym występie w ekstraklasie

Piłkarze z Wrocławia w inauguracyjnym meczu po zimowej przerwie zremisował na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:2. Podopieczni Vitezslava Lavicki z jednego punktu mogą być zadowoleni, gdyż przegrywali już 0:2.

W pierwszych minutach spotkania gra była bardzo chaotyczna. Dużo walki w środku pola, wiele pojedynków główkowych, jednak praktycznie zero akcji. Sytuacja zmieniła się w 6. minucie. Błąd w ustawieniu popełnił Diego Żivulić, w pole karne Śląska wbiegł Conrado zgrał piłkę do Flavio Paixao, a Portugalczyk bez problemu pokonał Matusa Putnockiego. Śląsk podjął próbę uspokojenia tempa meczu i przejął inicjatywę. Dobre okazje mieli Krzysztof Mączyński i Erik Exposito, jednak żaden z nich nie był w stanie oddać celnego strzału. Lechia zaatakowała jeszcze raz w końcówce pierwszej połowy. Z piłką minął się Putnocky, ale ostatecznie po wielkim zamieszaniu futbolówka wyszła poza pole gry.
Co gdańszczanom nie udało się pod koniec pierwszej połowy, powiodło się na początku drugiej. Z lewej strony świetnie w pole karne podał Filip Mladenović, piłka minęła obrońcę Śląska, a Paixao po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Śląsk ponownie po straconej bramce przejął inicjatywę, ale nie potrafił znaleźć luki w dobrze funkcjonującej defensywie Lechii. Gdańszczanom z kolei taka gra odpowiadała – podopieczni Piotra Stokowca przeszkadzali w rozgrywaniu piłki gospodarzom, a gdy zdarzała się okazja to groźnie atakowali.
Trener Vitezslav Lavicka postanowił zareagować i wpuścił na boisko Filipa Raicevicia, który do drużyny Śląska dołączył w zimowym okienku. Czarnogórzec mógł zdobyć gola w 68. minucie, ale jego strzał obronił Dusan Kuciak. Minutę później Michał Chrapek zaczął dryblować w polu karnym Lechii i został sfaulowany. Do piłki ustawionej na jedenastym…