Rekord pobity! Triathlonowy śmiałek złamał granicę 8 godzin na dystansie ironman

Próba podjęta została w nietypowych warunkach. Robert Wilkowiecki 226 kilometrów w wodzie, na rowerze i w biegu pokonał w … domu na wrocławskim Ołtaszynie.

Sportowiec z Twardogóry ukończył wyzwanie w ciągu 7 godzin 35 minut i 14 sekund. To najlepszy wynik na świecie uzyskany w warunkach domowych. Jazda na rowerze odbywała się na stacjonarnym trenażerze, bieg – na bieżni, a prawie 4-kilometrowe pływanie – w basenie z tzw. przeciwprądem.

– Najtrudniej było na kończącym próbę maratonie – mówił Robert Wilkowiecki, po pokonaniu ponad 42 kilometrów na domowej bieżni:

W trakcie bicia rekordu prowadzona była zbiórka pieniędzy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu. Zebrano blisko 20 tysięcy złotych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *