Radosław Hyży wraca na ławkę trenerską

42-latek poprowadzi pierwszoligową drużynę z Leszna.

Radosław Hyży pozostawał bez pracy od końca ubiegłego sezonu. Po dwóch latach spędzonych w roli trenera Śląska Wrocław nie udało mu się wywalczyć na parkiecie awansu do Ekstraklasy. Jak jednak sam przyznawał w wywiadzie dla Radia Wrocław, nawet gdyby prowadzona przez niego drużyna wygrała pierwszoligowe rozgrywki to i tak nie poprowadziłby jej w Energa Basket Lidze.
Teraz Radosław Hyży wraca na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej i przejmie Timeout 1912 Polonię Leszno. Wielkopolski zespół zdecydował się na zmianę trenera po zaledwie dwóch kolejkach. Pracę po porażkach z Górnikiem Wałbrzych i Polfarmeksem Kutno stracił Dawid Mazur.
Hyży w Lesznie trafi na byłych kolegów z parkietu m.in Roberta Skibniewskiego, Kamila Chanasa czy Filipa Dylewicza, którzy są w składzie Polonii.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *