Radio Wrocław Kultura: Literatura filmowa, Zyta Rudzka i „Love” Tomasza Łuca (WIDEO)

FRAGMENTY AUDYCJI z 19 LIPCA. Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00 (powtórka piątek 9:00-12:00), Jacek Antczak, Grzegorz Chojnowski

„Out”, czyli bycie poza, obserwowanie i opisywanie świata z dystansu to narracja spajająca wydarzenia 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Podczas największego w Polsce święta kina niezależnego, pod hasłem „Literatura.OUT” zaplanowano także spotkania literackie. We Wrocławiu zagoszczą m.in.: Martyna Bunda, nominowana za powieść „Nieczułość” do Nagród NIKE i Gdynia, Jacek Dehnel (za tydzień będziemy go gościć także w RWK), Wojciech Jagielski i Adam Wajrak. O szczegółach literackiej części MFF Nowe Horyzonty opowiada jeden z jej koordynatorów – Michał Jadczyk z wrocławskiego Empiku.
[videoplayer id=202969][/videoplayer]
Uczestnicy Miesiąca Spotkań Autorskich, które trwa we wrocławskiej Mediatece i – w czwartki – w klubie Proza. Tym razem gościmy Zytę Rudzką i Haydara Karataşa.
Zyta Rudzka to powieściopisarka, laureatka Nagrody Stanisława Piętaka za debiut prozatorski Białe klisze i autorka takich książek jak „Mykwa” czy „Ślicznotka doktora Josefa”. W tym roku opublikowała powieść „Krótka wymiana ognia”.
[videoplayer id=202968][/videoplayer]
Haydar Karataş jest prozaikiem, urodzonym w kurdyjskiej wiosce w prowincji Tunceli. Autor m.in. cyklu powieści dotyczący brutalnego stłumienia zamieszek w Dersimie w 1938 roku, mieszka w Szwajcarii.
[videoplayer id=202967][/videoplayer]
Rozmawiamy o niezwykłym projekcie muzyczno – poetyckim Tomasza Łuca, gitarzysty, kompozytora muzyki filmowej i teatralnej. Dwupłytowy album „Love” zawierający płytę CD oraz DVD z videoklipami to wyjątkowa pozycja na polskim rynku muzycznym….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *