Puchar Polski: Ślęza i Miedź grają dalej

Trzecioligowiec z Wrocławia pokonał w pierwszej rundzie drugoligową Chojniczankę 3:2. Zespół z Legnicy rozgromił Odrę Opole 4:0.

Niesamowite emocje towarzyszyły meczowi Ślęzy z czołowym zespołem II ligi – Chojniczanką. Wrocławianie kończyli ten mecz w dziesiątkę, a mimo to zwyciężyli i było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.
Choć to goście byli zdecydowanymi faworytami, to Ślęza nie pierwszy już raz udowodniła, że stać ją na wiele i od początkowych minut toczyła wyrównany bój z drugoligowcem. Pierwszy strzał, choć celny, ale też nie grzeszący mocą oddał w 7 min. Szymon Skrzypczak. W rewanżu z dystansu na poprzeczką posłał piłkę Jakub Bohdanowicz. Spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie i akcje przenosiły się spod jednej, na drugą stronę boiska. Zdecydowanie groźniejsze akcje tworzyli jednak żółto-czerwoni. W 14 min. bardzo bliski otwarcia wyniku był Piotr Stępień, którego strzał tuż przed linią bramkową zablokował jeden z obrońców. W 17 min. fantastyczną szansę na zdobycie gola zaprzepaścił Afonso, mocno pudłując z kilku metrów. Goście najlepszą okazję w tej części meczu mieli w 18 min. gdy z kilkunastu metrów nie trafił Damian Byrtek. W 38 min. Ślęza przeprowadziła akcję, po której Mateusz Stempin zgrał głową piłkę do Stępnia, a ten ku uciesze kibiców umieścił ją w siatce.
O ile pierwsza połowa zaostrzyła nam apetyty, to w drugiej futbolowe danie jakie zaserwowali nam piłkarze mogliśmy już smakować w pełni. Po wznowieniu gry goście mocno przycisnęli, a 10 początkowych minut tej odsłony, było najlepszym ich okresem w tym meczu. Przyniosło to im wymierny skutek, bowiem w 54 min. Skrzypczak doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później Piotr Zabielski…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *