Publicystyka Radia Wrocław [POSŁUCHAJ]

Program 500 Plus niedługo będzie miał 2 lata – wystartował w kwietniu 2016 roku. Przez jednych od początku był przyjmowany z entuzjazmem, przez innych z dużą rezerwą, jeszcze inni wróżyli upadek finansów państwa. Jak jest realizowany, kto z niego korzysta i jakie przynosi efekty – o tym rozmawialiśmy w publicystyce Radia Wrocław.

W całym kraju z programu 500 plus korzysta 4 miliony dzieci. Według Głównego Urzędu Statystycznego spadła skala ubóstwa polskich rodzin, mniej osób korzysta z pomocy społecznej. Program miał poprawić demografię i rzeczywiście w ostatnich latach w Polsce rodzi się więcej dzieci. W jednej z wrocławskich porodówek padł rekord, nienotowany od 30 lat. Ubywa podopiecznych domów dziecka – tak było między innymi w Kątach Wrocławskich.
POSŁUCHAJ:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *