PŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska dziewiąta w Kanadzie

Jeleniogórzanka startowała w zawodach w Mont-Sainte-Anne.

Najszybciej kanadyjską trasę pokonała Annika Langvad. Dunka wyprzedziła o cztery sekundy Szwajcarkę Jolandę Neff i o pięć Amerykankę Kate Courtney. Włoszczowska straciła 28 sekund.
Niezwykle wyrównana była rywalizacja mężczyzn. Wygrał Nowozelandczyk Sam Gaze, który minął linię mety o sekundę przed Brazylijczykiem Henrique Avancinim i Szwajcarem Mathiasem Flueckigerem. Dziewiąty w klasyfikacji Włoch Nadir Colledani stracił do Gaze’a zaledwie trzy sekundy.Na 13. pozycji uplasował się Bartłomiej Wawak, ze stratą sześciu sekund do zwycięzcy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *