Przejazd rolkarzy przez miasto [ZDJĘCIA]

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby rolkarzy, luki prawne dotyczące rolek jako środka transportu oraz brak należytego wykorzystania wrotkarskich obiektów sportowych zbudowanych na potrzeby „World Games”. W przejeździe, mimo deszczowego wieczoru, wzięło udział około 100 osób.  Rolkarze wyruszyli z ulicy Borowskiej przez Powstańców Śląskich, plac Dominikański aż do alei Kromera. Następnie przez most Pokoju, Nowy Świat i Ślężną wrócili na Borowską.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *