Przegrana walka pod koszem. Ślęza uległa ekipie z Gorzowa

W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. 63:85. Gorzowianki od połowy drugiej kwarty miały to spotkanie pod kontrolą.

Początek był obiecujący dla gospodyń, które przeprowadziły kilka składnych akcji, zamienionych na cztery punkty. Szybko jednak inicjatywę przejęły przyjezdne. Najpierw skutecznie pod kosz przebiła się Shatori Walker-Kimbrough, chwilę później dwa osobiste trafiła Megan Gustafson. Serię kontynuowała Dominika Owczarzak, a trwającą niecałe dwie minuty passę 9:0 zakończyła Walker-Kimbrough akcją 2+1. W mig z prowadzenia Ślęzy 4:2 zrobiło się 11:4 dla drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego.
Trener Arkadiusz Rusin nie poprosił o czas, licząc na poprawę gry swojego zespołu bez interwencji w postaci rozmowy. Jego podopieczne zdobyły trzy punkty z linii rzutów osobistych – dwa trafienia zanotowała Nina Dedić, jedno Stephanie Jones. Pierwsze od czterech minuty oczka z gry padły łupem Julii Tyszkiewicz, a do wyrównania kilkadziesiąt sekund później doprowadziła Jones. I w ten sposób oba zespoły miały swoje zrywy, a po siedmiu minutach spotkania wszystko zaczęło się od nowa, bo na tablicy był wynik 11:11.
Końcówka pierwszej kwarty to już nie passy punktowe po jednej czy drugiej stronie, a otwarta wymiana ciosów. Defensywa w tym fragmencie gry istniała tylko z nazwy, bowiem obejrzeliśmy sześć udanych akcji z rzędu, dopiero pudło Walker-Kimbrough przerwało ten popis fajerwerków. Obie drużyny dołożyły jeszcze po jednym celnym rzucie i tym samym to koszykarki z Gorzowa prowadziły po 10 minutach 21:19.
Druga odsłona to więcej tego, co widzieliśmy w końcówce pierwszej. Trafienie Gustafson – odpowiedź Sutton. Punkty rozgrywającej Ślęzy – akcja 2+1…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *