Przedwojenny Wrocław na kolorowym filmie! [UNIKAT]

Takiego wrocławskiego Rynku na filmie prawdopodobnie jeszcze nie widzieliście. Wystarczy rzut oka na zamieszczony powyżej kadr. Poznajecie ten ratusz?

Ciekawostek jest więcej. Film opatrzony jest opisem, z którego wynika, że widzimy tu podróż poślubną po Odrze tuż przed wybuchem II wojny światowej.
Sama podróż i to, co robią bohaterowie filmu nie jest specjalnie atrakcyjne. Ale co dla nas najciekawsze, widać tutaj kadry z ówczesnego Breslau, przede wszystkim Rynek, są też zupełnie inaczej wyglądające niż dziś kamieniczki Jaś i Małgosia:

A tu już wspomniany film:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.