Projekt: Nauka. Wirtualne zbrodnie na uniwersytecie

Czy to było morderstwo? A może samobójstwo? Na to pytanie studenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego będą musieli odpowiedzieć sami – w ramach nowych zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem sprzętu do wirtualnej rzeczywistości.

Śledczy wchodzą do gabinetu. Na fotelu siedzi kobieta z raną postrzałową głowy. Nie żyje, w dłoni ma pistolet. Czy została zamordowana? Czy popełniła samobójstwo? A jeśli tak, to dlaczego? Na te i wiele innych pytań będą musieli odpowiadać studenci prawa z Uniwersytetu Wrocławskiego. Powstała tam pierwsza w Polsce Wirtualna Sala Zbrodni. Specjalne okulary założył nasz reporter. Gośćmi Przemysława Gałeckiego byli prof. Tomasz Kalisz i Damian Mroczynski z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
POSŁUCHAJCIE:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *