Prezydent Polski spotkał się z mieszkańcami Góry

Andrzej Duda odwiedził miejscowość na pograniczu Dolnego Śląska. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.

Pierwsi goście w Hali Sportowej w Górze zaczęli pojawiać się na ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Mieszkańcy nie kryli zadowolenia, że mogą gościć prezydenta.

Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Górami trwało ponad godzinę. Prezydent w swoim 25-minutowym wystąpieniu opowiadał o tym, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest coraz lepsza.

Podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą minutą ciszy uczczono zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego, legendę opozycji demokratycznej z czasów PRL. 
Wcześniej prezydent RP wziął udział w otwarciu nowego szybu kopalni „Lubin”. Modernizacja dawnego obiektu wentylacyjnego w Rynarcicach pozwoli górnikom „Polskiej Miedzi” zaoszczędzić czas w drodze do swoich stanowisk pod ziemią. Uroczystość uruchomienia pierwszego zjazdu trzeba było przesunąć, ze względu na fatalne warunki drogowe. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda pojawił się w kopalni, wcisnął odpowiedni guzik i klatka zjechała prawie kilometr pod ziemię. Po tej inauguracji prezydent wręczył dziesięciu górnikom Medale za Ofiarność i Odwagę.

Uhonorowani górnicy w styczniu tego roku wyróżnili się podczas akcji ratowniczej w kopalni „Rudna”. Po silnym wstrząsie 13 pracowników w krótkim czasie udało się im wyprowadzić na powierzchnię. Czternasty górnik utknął w maszynie przysypanej skałami. Po niemal dobie został wyciągnięty ze zwałowiska, niemal bez większych obrażeń.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *