Prezydent Gdańska dźgnięty podczas finału WOŚP. Jacek Sutryk: „Pawle, trzymamy kciuki”

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawca został zatrzymany.

Według Polskiego Radia Gdańsk, prezydent Adamowicz był reanimowany na miejscu ataku, a potem został przewieziony do szpitala. Do ataku doszło podczas happeningu „Światełko do nieba”. Jak podaje Radio Gdańsk, na scenę wbiegł mężczyzna, który ugodził prezydenta ostrym narzędziem. Sprawca został obezwładniony, zatrzymany przez policję i przewieziony na przesłuchanie.
Do ataku na facebooku odniósł się Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

Jacek Sutryk na facebooku: „Kochani, spotkajmy się jutro o 20:00 na pl. Nowy Targ i zapalmy światło dla Paweł Adamowicz. Bądźmy razem. Nigdy więcej takich aktów. Aktów godnych najwyższego potępienia.”
Wydarzenie zostało zaplanowane na 18.00.  Światełko – myślami z Pawłem Adamowiczem
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *