Premiera książki o rodzinie Hochbergów

Rodzina o 800-letniej historii, będąca przez pięć stuleci właścicielem zamku Książ. Mowa o Hochbergach, których dzieje opisał historyk,  Arkadiusz Kuzio-Podrucki. Premierę publikacji zaplanowano na dziś, w sali Maksymiliana w zamku Książ. Jak mówi autor, Hochbergowie, to  przegląd różnorodnych postaci i oryginałów:
Książka  Arkadiusza Kuzio-Podruckiego „Hoberg, Hohberg, Hochberg. Trzy nazwiska  jedna rodzina” będzie można kupić w zamkowych kasach. Praca obejmuje historię rodu od początków, sięgających XII wieku, mówi autor:
Książka powstała z inicjatywy Fundacji księżnej Daisy von Pless. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *