Premier: Budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka coraz bliżej

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w piątek we Wrocławiu, że właśnie kończy się kolejny etap prac przygotowawczych.

Co to oznacza? Opowiada minister Michał Dworczyk:

Trasa S8 będzie zrealizowana w standardzie drogi ekspresowej. Będzie miała po 2 pasy w jednym kierunku, a także pobocza i pasy awaryjne. Ruch będzie doprowadzany i odprowadzany dobudowanymi węzłami. W planach rządu jest także inna, ważna trasa dla południa naszego regionu – drogę ekspresową, która połączy Wrocław ze Świdnicą, Wałbrzychem i Bolkowem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *