Pożar na Dworcu Świebodzkim. Jedna osoba nie żyje

Jak informują strażacy ogień wybuchł w piwnicach budynku, gdzie znajduje się strzelnica. 

20:00
Jedna osoba nie żyje, a dziewięć zostało rannych – to najnowszy bilans pożaru, który wybuchł na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji potwierdza, że jest ofiara śmiertelna:

Brygadier Arkadiusz Cytawa, z-ca komendanta miejskiego PSP Wrocław, mówi, że akcja była bardzo trudna:

Ranni trafili do szpitali przy Borowskiej, Kamieńskiego i Weigla – dwaj najciężej poszkodowani najprawdopodobniej zostaną przetransportowani do szpitala w Nowej Soli oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu pracuje jedenaście zastępów straży pożarnej. Ruch na ulicy Robotniczej od strony strzelnicy jest wstrzymany. W okolicy dworca tworzą się duże korki.
19:30 
Jedna z osób poszkodowanych w pożarze nie żyje. Mężczyzna został wyciągnięty z budynku przez strażaków, był nieprzytomny, niestety mimo reanimacji zmarł. Informację potwierdził nam Daniel Mucha, rzecznik prasowy KW PSP we Wrocławiu.

18:00
9 osób zostało rannych w pożarze, który wybuchł na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu – informuje st. kpt. Tomasz Szwajnos z wrocławskiej straży pożarnej. Jak ustaliliśmy ranni trafili do szpitali przy Borowskiej, Kamieńskiego i do szpitala Wojskowego.
Ogień pojawił się w piwnicach budynku, gdzie znajduje się strzelnica. Świadkowie opowiadali, że słychać było wybuchy. Strażacy przeszukują piwnice, aby upewnić się, że nikt tam nie został. Na miejscu pracuje 9 zastępów. Ulica Robotnicza ze względu na prowadzoną akcję gaśniczą została zamknięta dla ruchu.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *