Powiedzieli po ogłoszeniu wyników: Sutryk, Stachowiak-Różecka [WIDEO]

JACEK SUTRYK:Ta kadencja ma być kadencją uwspólniania i dbania o wszystkich mieszkańców Wrocławia – powiedział podczas wieczoru wyborczego kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk.
Według sondażu Ipsos, Jacek Sutryk wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta Wrocławia z poparciem 50,1 proc. Drugie miejsce z poparciem 27,8 proc. zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy – posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.
Sutryk podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników sondażowych podkreślił, że jego troską jest uwspólnienie Wrocławia. „To ma być czas, kiedy będziemy wspólnie z mieszkańcami tego miasta decydować o losach tego miasta” – zaznaczył. Powiedział, że Wrocław to wspólna sprawa. „Dziś wrocławianie i wrocławianki zdecydowali dobrze o przyszłości swego miasta” – mówił. Dodał, że nie startował w wyborach dla siebie i nie wygrał ich dla siebie. „Nie wygralibyśmy ich w ogóle, gdyby nie to, że udało nam się przekonać mieszkańców do pewnej dobrej wizji dla tego miasta. Tę wizję napisaliśmy wspólnie z mieszkańcami miasta” – mówił Sutryk.
Podkreślił, że ma to być kadencja dbania o wszystkich mieszkańców Wrocławia. „Wrocław to miasto, które należy i będzie należało do wrocławian. Nikomu tego miasta nie musimy przekazywać” – powiedział Sutryk.
Dodał, że to Wrocław Koalicji Obywatelskiej, ale też wyborców PiS. „To wreszcie miasto sympatyków Rafała Dutkiewicza i wielu innych środowisk deklarujących swoją bezpartyjność. Dziś naszą wspólna odpowiedzialnością jest reprezentowanie wszystkich tych środowisk” – mówił.
Sutryk dziękował m.in. liderom Koalicji Obywatelskiej. „Projekt Koalicji Obywatelskiej pokazał ogromną siłę łączenia, która znalazł uznanie także u mieszkańców Wrocławia” – mówił.
Dodał, że chciałby, aby „proces łączenia środowisk nie ustał”. „Proszę o owację dla tych, którzy wspierali mnie rezygnując z wystawiania własnych kandydatów. Chcę podziękować Rafałowi Dutkiewiczowi i środowisku SLD – oni zrezygnowali z wystawiania własnych kandydatów i poparli kandydata Koalicji…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *