Porażka wrocławian w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze Śląska przegrali z czwartą drużyną serbskiej ekstraklasy – FK Vojvodina 0:2 (0:1).

W zespole Śląska w starciu z Vojvodiną zabrakło m.in. Krzysztofa Mączyńskiego. Kapitan wrocławskiego zespołu podczas zgrupowania nabawił się kontuzji, która nie okazała się poważna, ale przeciwko Serbom nie mógł jeszcze wystąpić.
Dla Śląska sparing z Vojvodiną był piątym i ostatnim w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej wrocławianie pokonali Wartę Poznań (1:0), TSV Hartberg (2:1) i Karabach Agdam (3:2) oraz zremisowali z Floridsdorfer AC (0:0).
W czwartek zespół trenera Jacka Magiery wraca do Polski i do startu rundy wiosennej ekstraklasy będzie się przygotowywać na własnych obiektach.
W czasie, kiedy zespół ćwiczył w Turcji, we Wrocławiu treningi zaczął Erik Exposito. Hiszpański napastnik nie mógł pojechać na zgrupowanie, bo uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa i musiał poddać się kwarantannie. Razem z Exposito w środę na klubowych obiektach ćwiczył już również pozyskany we wtorek Dennis Jastrzembski.
Pierwszy mecz o ligowe punkty Śląsk rozegra 5 lutego na wyjeździe z Lechią Gdańsk. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.