Porażka Chrobrego z wicemistrzem kraju

Piłkarze ręczni z Głogowa przegrali u siebie z Orlenem Wisłą Płock w meczu 3. kolejki Superligi.

Dolnośląski zespół stawiał dzielny opór niemal przez całą pierwszą połowę. Zaczęło się bardzo dobrze bo Chrobry po trafieniach Krzysztofa Tylutki i Miłosza Bekisza prowadził 2:0. Po 9 minutach był remis 5:5. Wyrównana gra trwała do 25 minuty, kiedy na tablicy wyników obie ekipy miały po 12 zdobytych bramek. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy głogowianie tylko raz znaleźli drogę do siatki. Rywalom udało się to pięciokrotnie.
To co działo się tuż przed przerwą ustawiło dalszą część spotkania. W drugiej połowie Chrobry potrzebował ośmiu minut, żeby powiększyć swój dorobek. Kiedy Marek Podobas pokonał bramkarza Wisły było już 14:20. Dalsza część meczu była już tylko ustalaniem rozmiarów porażki.
Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 26:33 (13:17)
Chrobry: Stachera, Kapela – Podobas 6/1, Babicz 4, Bartczak 4, Makowiejew 4, Bekisz 3, Tylutki 2, Krzysztofik 1, Sadowski 1, Wawrzyniak 1, Czapla, Klinger, Kubała, Rydz, WarmijakKarne: 1/4
Orlen Wisła: Morawski, Borbely – Sulić 5, de Toledo 5, Góralski 4, Mlakar 4, Źabic 4/2, Krajewski 3, Racotea 3, Zdrahala 3, Tarabochia 2, Fabianowicz, Moya, Obradović, PiechowskiKarne: 2/3