Popiół i diament, cierpienia Wertera na nowo, Brave Together, SHE-LA, wspominamy Stanisława Różewicza (WIDEO)

FRAGMENTY AUDYCJI z 6.11.2018. Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr, Muzyka, Film, wtorek, godz. 16:00-21:00, zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski (powtórka w środę od 9:00)

Pierwszy temat to bardzo oczekiwana premiera w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. ‚Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności’ jest inspirowany powieścią i filmem Andrzejewskiego i Wajdy. Tekst napisała Małgorzata Sikorska-Miszczuk, reżyseruje Marcin Liber. Maćkiem Chełmickim będzie Albert Pyśk, Szczuką Wiesław Cichy. Premiera – znacząco – 11 listopada.
[videoplayer id=211532][/videoplayer]
Łączymy się z Wałbrzychem, w naszym studiu Cezary Tomaszewski, reżyser spektaklu ‚Instytut Goethego’. Afera kryminalno-emocjonalna, listy Wertera, zamek Książ, siedem osób biorących udział w tajnym projekcie. Czyli Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu z nowym przedstawieniem.

Brave Together. Twórcze przedsięwzięcie integrujące młodych artystów pełno i niepełnosprawnych. Finał 3. edycji przed nami, we Wrocławiu i Wałbrzychu. Spotykamy się z Ewą Budnik.
[videoplayer id=211531][/videoplayer]
Wraz z Marią Dębicz wspominamy wybitnego reżysera Stanisława Różewicza. 9 listopada mija dziesiąta rocznica śmierci tego z braci Różewiczów, który wybrał film. Marek Hendrykowski pisał w monografii: ‚poczucie tajemnicy ludzkiego losu i ludzkiego istnienia stanowi najgłębsze źródło twórczości Różewicza’. Maria Dębicz znała reżysera, twórcę i szefa zespołu filmowego TOR bardzo dobrze, a 19 listopada we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury poprowadzi spotkanie wspomnieniowe.
Fragment wypowiedzi Stanisława Różewicza:

[videoplayer id=211530][/videoplayer]
Wieczór z Kulturą. Gościem programu Patrycja Obara, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W tym roku -…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *