Polskie koszykarki przegrały w Wałbrzychu z Wielką Brytanią 63:75

To był pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy.

Biało-czerwone pod wodzą nowego szkoleniowca Słowaka Marosa Kovacika, który śpiewał z kadrą polski hymn przed rozpoczęciem spotkania, walczyły z czwartą drużyną Starego Kontynentu ambitnie, ale przegrana walka pod tablicami (33:39) i słabszy atak w porównaniu do rywalek zadecydował o porażce.
Fatalny początek sprawił, że Polki, które wyszły piątką: kapitan Ewelina Kobryn, Weronika Gajda, Agnieszka Skobel, Agnieszka Kaczmarczyk i naturalizowana Amerykanka Marissa Kastanek, przegrywały 0:9 po trzech i pół minutach gry. Czas wzięty przez słowackiego szkoleniowca pomógł uporządkować grę i odrobić straty. Kastanek, która zadebiutowała w zespole narodowym trafiła dwa razy zza linii 6,75 m zdobywając pierwsze punkty dla Polski. W 6. minucie było już tylko 10:11, ale w końcówce tej części Brytyjki nieco powiększyły prowadzenie i po pierwszej kwarcie wygrywały 21:14.
W drugiej kwarcie Polki grały lepiej w obronie i po niespełna trzech minutach znowu miały tylko punkt straty do zawodniczek hiszpańskiego trenera Jose Chema Buceta. Kilkukrotnie nie wykorzystały szansy uzyskania przewagi, mimo tego, iż parkiet z powodu kontuzji kolana musiała opuścić jedna z podstawowych koszykarek Wielkiej Brytanii – Rachael Vanderwal. Przez ponad trzy minuty żadna drużyna nie zdobyła punktów i dopiero rywalki przełamały tę niemoc. Eilidh Simpson trafiła za trzy punkty, a Temi Fagbenle, znakomicie znana trenerowi Kovacikovi z występów w CCC Polkowice za dwa i Brytyjki wygrywały 30:26.
Największy problem w pierwszej połowie Polki miały z zatrzymaniem…