Polski wieczór w Cardiff. Zmarzlik pierwszy, a Janowski trzeci w GP Wielkiej Brytanii!

Kibice żużla przeżyli niesamowite emocje na Millennium Stadium. Przed wielkim finałem mieliśmy w całości polski półfinał. W decydującym biegu Bartosz Zmarzlik nie dał szans rywalom. Drugi był Tai Woffinden z Betardu Sparty Wrocław, a jego kolega z zespołu Maciej Janowski uzupełnił skład podium.

Polacy lubią jeździć w Cardiff. Rok temu Maciej Janowski wywalczył tu tytuł, a dwa lata temu Bartosz Zmarzlik był trzeci. Teraz też już od początku dało się wyczuć, że to mogą być kolejne wyjątkowe zawody. Po pięciu biegach popularny „Magic” miał 10 punktów, a Zmarzlik aż 13 punktów. Do tego Patryk Dudek zanotował 10 „oczek”, a Przemysław Pawlicki o jedno mniej. W ostatnim wyścigu fazy zasadniczej groźny wypadek miał broniący tytułu Australijczyk Jason Doyle, który opuścił tor w karetce.
W pierwszym półfinale pojechali wszyscy biało-czerwoni! Od początku do końca ton wyścigowi nadawał Bartosz Zmarzlik. Maciej Janowski wypracował sobie drugą pozycję na pierwszym okrążeniu i także nie oddał jej już do końca. Trzeci był Przemysław Pawlicki.
W drugim półinale mimo problemów na pierwszym wirażu najszybszy był Tai Woffinden. Brytyjczyk wyprzedził Amerykanina Grega Hancocka. Trzeci był Rosjanin Emil Sjafutdinow, a obolały po upadku Brytyjczyk Craig Cook zrezygnował z jazdy na drugim okrążeniu.
W finale Zmarzlik znów nie dał szans rywalom. Za jego plecami przyjechał Woffinden, a trzecie miejsce obronił Janowski.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Tai Woffinden mający 20 punktów przewagi nad drugim Fredrikiem Lindgrenem. Trzeci jest Maciej Janowski z zaledwie dwupunktową stratą do Szweda.
Kolejny turniej GP odbędzie się 11 sierpnia w szwedzkiej Malilli.
Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 19 (3,3,2,3,2,3,3)2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 16 (3,1,3,1,3,3,2)3. Maciej Janowski (Polska) – 12 (3,w,3,0,3,2,1)4. Greg Hancock (USA) – 12…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *