Policjant pobił zatrzymanych? Kończy się proces

Dwóch lat bezwzględnego więzienia dla byłego policjanta Tomasza P., który oskarżony jest o stosowanie przemocy na komendzie policji w Oleśnicy. Takiego wyroku domaga się prokurator. Mężczyzna miał pobić dwóch mężczyzn, którzy podejrzani byli o pobicie jego syna.
Do zdarzenia doszło w 2015 roku. Nastoletni syn policjanta poskarżył się, że został brutalnie pobity. Trafił nawet do szpitala. W tej sprawie ruszyło śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn. Podczas przesłuchania mieli być bici i zastraszani. Ostatecznie okazało się, że byli niewinni, a syna policjanta nikt nie pobił, tylko przewrócił się na rowerze. Jego ojciec Tomasz P. odszedł na wcześniejszą emeryturę, jednak prokuratura wszczęła śledztwo. Były policjant został oskarżony o przekroczenie uprawnień i stosowania przemocy wobec osób zatrzymanych.
Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Wyrok w tej sprawie ma zapaść jeszcze w lipcu. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *