Polacy z brązowym medalem Speedway of Nations

Najlepsi w dwudniowej rywalizacji na Stadionie Olimpijskim okazali się Rosjanie.

Polscy żużlowcy Maciej Janowski z Betardu Sparty Wrocław i Patryk Dudek zdobyli brązowy medal Speedway of Nations na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Po szóstym miejscu po pierwszym dniu rywalizacji Polacy odrobili straty, ale w barażu bez wykluczonego Dudka odpadli z Rosjanami Emilem Sajfutdinowem i Artiomem Łagutą.
W finale Rosjanie okazali się lepsi od Brytyjczyków Taia Woofindena i Roberta Lamberta. Maciej Janowski zdobył dziś 16 punktów, a Patryk Dudek 8.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *