POGODA: W nocy słaby deszcz i minimum 4°C

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, początkowo porywisty, południowo-zachodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w nocy słabe opady śniegu. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, po południu także bardzo silny, do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *