POGODA: W nocy deszcz i do 7°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: Przeważający obszar Europy, w tym Polska, będzie pod wpływem niżów znad Atlantyku oraz Estonii. Jedynie południowa część kontynentu znajdzie się w strefie oddziaływania Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie.
Prognoza pogody: W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w dzień opady deszczu. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, zachodni.
Warunki biometeorologiczne: obojętne do niekorzystnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *