Pogoda na noc: opady deszczu i śniegu oraz silny wiatr

W nocy zachmurzenie na ogół duże, okresami opady śniegu przechodzące stopniowo w deszcz. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej części nocy i wyniesie od 0°C do 2°C. Wiatr od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni – ostrzegają synoptycy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie na ogół duże, okresami opady śniegu przechodzące stopniowo w deszcz. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy i wyniesie od -1°C do 1°C. Wiatr od 35 km/h na zachodzie do 50 km/h w Kotlinie Kłodzkiej, w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, w dzień przechodzących w deszcz. Wzrost temperatury od -10°C w nocy do 5°C w dzień. Wiatr od 70 km/h do 90 km/h, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *