Płótna Leona Tarasewicza od dziś w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Prace jednego z najwybitniejszych polskich malarzy rzadko można zobaczyć w jednym miejscu, w dodatku część z nich artysta stworzył wyłącznie na potrzeby tej ekspozycji.

Leon Tarasewicz od ponad trzech dekad konsekwentnie przekracza granice obrazu. Wybiera ściany, podłogi i elementy zastanej architektury dla swoich prac. Wkracza w przestrzeń publiczną, oszukuje zmysły i buduje iluzję. Ostatnio interesuje się czystym światłem, wykorzystując świecące plastikowe formy.
Jest też artystą, którego nie sposób nie lubić, zawsze z pewnym dystansem do rzeczywistości, spokojny, uśmiechnięty, otwarty na ludzi i rozmowy o sztuce. Prace Leona Tarasewicza przy ul. Bernardyńskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku.
A co na dokładnie zobaczymy na wystawie, wie kuratorka Małgorzata Devosges Cuger:
Artysta podczas dzisiejszego wernisażu odebrał z rąk Rektora ASP tytuł honorowego profesora tej uczelni. Z podjęciem tej decyzji nie było żadnych wątpliwości mówi profesor Piotr Kielan :

Oprócz tego Leon Tarasewicz został odznaczony medalem „Zasłużony dla Wrocławia „przyznawanym przez Prezydenta Miasta. Rafała Dutkiewicza.
Wystawę prac Leon Tarasewicza będzie można oglądać we wrocławskim Muzeum Architektury do 26.08.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *