Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zostały wicemistrzyniami Polski

„Miedziowe” straciły dziś matematyczne szanse na mistrzostwo kraju i na pewno zakończą sezon Superligi na drugim miejscu.

Mistrzyniami kraju zostały szczypiornistki MKS Perły Lublin, które pokonały u siebie EKS Start Elbląg i na kolejkę przed końcem zapewniły sobie tytuł. To już 21 w historii mistrzostwo dla klubu z Lublina. Najwięcej bramek dla Perły – 5 – zdobyła dziś Aneta Łabuda.
Wynik w Lublinie oznacza, że Metraco Zagłębie zdobędzie srebrny medal. W ostatniej kolejce w Lubinie „Miedziowie” podejmą MKS Perłę.
Piłkarki ręczne z Lublina zdominowały w ostatnich latach rywalizację w Superlidze. Od 2013 roku tylko raz – w 2017 – nie sięgnęły po tytuł. Metraco Zagłębie na mistrzostwo czeka od 2011 roku.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *