Pierwsza wygrana koszykarek CCC w Pucharze Europy

Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe szwedzką Umeę 91:66.

Do trzech razy sztuka! Koszykarki CCC Polkowice w trzecim meczu fazy grupowej Pucharu Europy odniosły pierwsze zwycięstwo. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe szwedzką Umeę 91:66.
Przypomnijmy w pierwszej kolejce uległy u siebie tureckiemu Kayseri 59:64, a w drugiej pechowo przegrały na wyjeździe po dogrywce z innym tureckim zespołem Orman Genclik Ankara 85:89.
Początek meczu w Szwecji był bardzo wyrównany. Zespół CCC wygrał pierwszą kwartę różnicą zaledwie punktu, a drugą – czterech. Do przerwy drużyna z Polkowic prowadziła 47:42.
O losach spotkania rozstrzygnęła trzecia kwarta. Mistrzynie Polski wygrały ją aż 28:10 i w ostatniej części kontrolowały przebieg meczu wygrywając 16:14 i triumfując w całym meczu 91:66.

Basket Umea – CCC Polkowice 66:91 (22:23, 20:24, 10:28, 14:16)CCC Polkowice: Maria Conde 25, Artemis Spanou 25, Ana Maria Filip 13, Danielle Robinson 10, Denesha Stallworth 9, Miljana Bojovic 5, Weronika Gajda 4, Ewelina Jackowska 0, Julia Tyszkiewicz 0, Monika Naczk 0.
Najwięcej dla Basket Umea: Tiffany Brown 24, Sofia Pelander 14, Alissa Lawrence 10, Elme Hansson 6.