Piątek strzela, Genoa odpada z Pucharu Włoch

Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki w meczu 1/16 finału Pucharu Włoch. Jego klub sensacyjnie przegrał jednak po rzutach karnych z trzecioligową Entellą.

Urodzony w Dzierżoniowie napastnik na listę strzelców wpisał się w 27. i 86. minucie spotkania. Oba trafienia Polaka padły po rzutach karnych. Występująca na co dzień w trzeciej lidze Entella jednak w regulaminowym czasie również dwukrotnie trafiła do siatki i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.
W niej po raz trzeci sędzia przyznał rzut karny dla Genoi, tym razem do piłki podszedł Gianluca Lapadula. Włoch nie pomylił się, i faworyt wyszedł na prowadzenie. W ostatniej minucie trzecioligowiec zdołał jeszcze zdobyć gola i doprowadzić do rzutów karnych.
W serii jedenastek gorzej rozpoczęła Genoa, w barwach której do bramki nie trafił Daniel Bessa. W odpowiedzi w trzeciej kolejce pomylił się piłkarz Estelli, Ricardo Baroni. W piątej serii do piłki podszedł Krzysztof Piątek, Polak znów nie popełnił błędu. Tego samego nie można jednak napisać o Lapaduli, który tym razem nie trafił do siatki i Genoa sensacyjnie odpadła z Estellą.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *