Pewny awans piłkarzy KGHM Zagłebia do ćwierćfinału Pucharu Polski

Lubinianie wygrali na wyjeździe z Cracovią 3:0.

Już w 5 minucie Bartosz Kopacz został sfaulowany w polu karnym przez Michala Siplaka. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Jakub Świerczok i Zagłębie objęło prowadzenie 1:0. Cracovia miała szansę w 8. minucie. Z dystansu uderzał Adam Deja, ale dobrą interwencją popisał się Martin Polacek.
W 25. minucie po błedzie defensywy Cracovii, podaniu Patryka Tuszyńskiego i strzale Bartłomieja Pawłowskiego było już 2:0 dla Zagłebia. Chwilę później w dobrej okazji znalazł się Świerczok, ale jego strzał obronił Michal Pesković.
W 36. minucie było 3:0 dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawłowskiego piłkę do bramki skierował Bartosz Kopacz.
Cracovia nie potrafiła odpowiedzieć, a Zagłebie grało bardzo dobrze. Tuż przed przerwą w słupek trafił Świerczok.
Zagłębie w drugiej połowie kontrolowało grę. W 49. minucie w dobrej sytuacji był Świerczok, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Dwi minuty później gola dla Cracovii mógł zdobyć Krzysztof Piątek, ale uderzył minimalnie niecelnie.
Od 58. minuty Cracovia musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ołeksija Dytjatjewa za brutalny faul na Jarosławie Kubickim.
Drużyna Piotra Stokowca nie pozwoliła odebrać sobie wysokiego prowadzenia. KGHM Zagłębie wygrało na wyjeździe z Cracovią 3:0 i w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra w dwumeczu z Koroną Kielce.

Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)
Jakub Świerczok 5k, Bartłomiej Pawłowski 25, Bartosz Kopacz 36.
Cracovia: Pesković – Fink, Helik, Dytjatjew, Siplak – Wójcicki, Deja, Lusius (36′ Zenjov), Hernandez, Mihalik (66′ Wdowiak) -…