Pewne zwycięstwa faworytów na kortach Stadionu Olimpijskiego

We Wrocławiu rozpoczęły się zawody Lotos PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski.

Wszyscy rozstawieni tenisiści awansowali do 2. rundy turnieju LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski, rozgrywanego na kortach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Ich pojedynki obserwowali z trybun m.in.: nasz najlepszy obecnie tenisista – Hubert Hurkacz oraz Michał Przysiężny, niegdyś 57. w rankingu ATP. W rywalizacji kobiet też wygrywały faworytki. Kibice mogli też oglądać niecodzienny pojedynek pań, którego dwa sety trwały ponad 4 godziny!
Najpewniejsze zwycięstwo z rozstawionych tenisistów – 6:1, 6:0 – z wicemistrzem Polski juniorów Jaszą Szajrychem – odniósł rozstawiony z nr 1. Kamil Majchrzak, który rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją, a następnie pandemią.
To niesamowite uczucie móc wrócić do rywalizacji – przyznał zadowolony Kamil. – Granie w turniejach, to moje życie. Pierwsza połowa roku z wiadomych przyczyn była dla mnie bardzo trudna, ale teraz czuję się świetnie i nie mogę się doczekać kolejnych występów – dodał drugi tenisista w Polsce. Majchrzak w 2. rundzie zagra z kolejnym juniorem – Aleksandrem Orlikowskim, którego Szajrych pokonał w zakończonych w ubiegłą sobotę Mistrzostwach Polskich Juniorów, rozgrywanych także w stolicy Dolnego Śląska.
Podobnie jak Szajrych, na 1. rundzie występ we Wrocławiu zakończyli brązowi medaliści juniorskiego czempionatu – Dawid Wiśniewski uległ 1:6, 1:6 miejscowemu tenisiści, Juliuszowi Bienkiewiczowi, a Marcel Kamrowski przegrał 3:6, 2:6, z rozstawionym z nr 5. Janem Zielińskim. Znacznie lepiej poszło za to świeżo upieczonemu…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *