Para królewska w Radiu Wrocław Kultura [WIDEO]

Jak zwykle mnóstwo rozmów we wtorkowej audycji Radia Wrocław Kultura. Zawsze od 16:00 (powtórka w środę od 8:00) czekają na Was Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski oraz goście. Fragmenty najnowszego programu.

Do usłyszenia w DAB+, do zobaczenia w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.
W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu w piątek wielka premiera. ‚Makbet’ w inscenizacji Agaty Dudy-Gracz. To drugi – po wyróżnionym Wrocławską Nagrodą Teatralną ‚Ja, Piotr Riviere…’ i ‚Po burzy’ – spektakl realizowany przez nią w Capitolu. Obie strony, zarówno reżyserka, jak i zespół, nie ukrywają… wzajemnej artystycznej miłości. W studiu: Agata Duda-Gracz oraz para królewska: Magda Kumorek, Cezary Studniak.
[videoplayer id=178614][/videoplayer]
[videoplayer id=178613][/videoplayer]
Na cztery dni przed startem 9. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog jego kierownik programowy Tomasz Kireńczuk opowiada o ostatniej prostej, niełatwej, ale chyba nie bez satysfakcji. Dialog rozpoczyna się w sobotę od ‚En, Avant, Marche!’ w reż. Alaina Platela.
[videoplayer id=178612][/videoplayer]
Znany Wam już z poprzednich spotkań młody Teatr Układ Formalny. Paulina Mikuśkiewicz i Grzegorz Grecas opowiadają o najnowszym spektaklu ‚Słowo na G’, skierowanym do nastoletnich widzów.
[videoplayer id=178611][/videoplayer]
W kinie Nowe Horyzonty w środę pierwsze prezentacje w ramach Teatroteki, organizowanej przez NH wraz z Instytutem Teatralnym im. Raszewskiego. Młoda polska dramaturgia (m.in. Bogacz, Murek, Sikorska-Miszczuk) w znakomitych realizacjach. W sumie sześć spektakli, 11 października dwa: ‚Walizka’ i ‚Feinweinblein’. W obsadzie wybitni aktorzy, w kinie oprócz seansu spotkanie. U nas o szczegółach Joanna Żak z Nowych…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *