Papież przyjął na prywatnej audiencji Tomasza Komendę z rodzicami

Papież po audiencji generalnej przyjął Tomasza Komendę, który spędził 18 lat w więzieniu za niepopełnioną zbrodnię. O prywatnej audiencji dla Polaka poinformował portal „Vatican Insider”.

Tomasz Komenda przyjechał wraz z rodzicami do Rzymu, by dziś rano pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II. O tej wizycie dowiedział się jałmużnik papieski, arcybiskup Konrad Krajewski, który 28 czerwca zostanie kardynałem. To on zaprowadził rodzinę Komendów na audiencję generalną na Plac św. Piotra, a potem na prywatną audiencję u papieża. Jak informuje „Vatican Insider”, papież, wyraźnie poruszony, wysłuchał opowieści o tragedii Tomasza Komendy, pobłogosławił i podarował rodzinie różańce. Potem arcybiskup Krajewski zaprosił rodzinę do siebie na obiad. Posiłek przygotował Enzo, podopieczny arcybiskupa Krajewskiego, który za ciężkie przestępstwa spędził 20 lat w więzieniu. Dziś zajmuje się między innymi przygotowywaniem i dystrybucją posiłków dla bezdomnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *