Oszuści wymienili w kantorze 1,5 miliona euro na złotówki

Do sytuacji doszło w kantorze przy autostradzie A-4. Dopiero po kilkunastu minutach kasjer zorientował się, że lwia część banknotów to fałszywki. Prokuratura zatrzymała jednego z oszustów. Dwaj pozostali są poszukiwani.

Weszli do kantoru przy trasie A-4 i wymienili półtora miliona euro na sześć milionów dwieście tysięcy złotych. Nie tylko o rozmiar transakcji chodzi. Kilkanaście minut po tym jak Adrian Czaja i jego ojciec Grzegorz opuścili kantor, kasjer zorientował się, że tylko niewielka część banknotów jest autentyczna. Prokuratorzy właśnie opublikowali list gończy za oszustami.
– W trakcie dziewięciomiesięcznego śledztwa udało się zatrzymać mężczyznę, odpowiedzialnego za produkcję fałszywek – podkreśla Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
– Podejrzany Tomasz Z., który jest obecnie tymczasowo aresztowany w tym śledztwie, w użytkowanym przez siebie obiekcie drukarni położonym w Zgorzelcu, drukował podrobione banknoty euro w celu puszczenia ich w obieg.

Fałszowanie pieniędzy w naszym kraju traktowane jest jak zbrodnia. Grozi za nią kara do 25 lat więzienia. Za wpuszczenie falsyfikatów do obiegu oszuści mogą spędzić w więzieniu 10 lat.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *