Ostatnie spotkanie sezonu na Stadionie Olimpijskim (SKŁADY)

W niedzielę zostanie rozegrana pierwsza odsłona dwumeczu o brązowy medal PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław od 16.30 podejmować będzie ekipę Włókniarza Częstochowa.

Ważna zmiana nastąpiła przede wszystkim w składzie drużyny spod Jasnej Góry. Do zespołu Marka Cieślaka wraca Słoweniec Matej Zagar, którego zabrakło w ostatnim meczu Lwów – półfinałowym starciu w Gorzowie ze Stalą.
Ekipa Rafała Dobruckiego rywalizację o trzecie miejsce w lidze rozpocznie w identycznym zestawieniu i układzie par jak w rewanżowym meczu półfinałowym z Unią Leszno. Z numerem 16. pojedzie Gleb Czugunow. Rosjanin tydzień temu powrócił do składu Betardu Sparty po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej poważną kontuzją.
W sezonie zasadniczym oba zespoły wykorzystywały atut własnego toru. Włókniarz pokonał wrocławian w Częstochowie 49:41, w rewanżu na Stadionie Olimpijskim było 48:42 dla Betardu Sparty.
Start pierwszego wyścigu w niedzielę 16 września o godz 16.30.
AWIZOWANE SKŁADY:
Włókniarz Częstochowa1. Leon Madsen2. Tobiasz Musielak3. Adrian Miedziński4. Matej Zagar5. Fredrik Lindgren6. Michał Gruchalski7. Bartosz Świącik
Betard Sparta Wrocław9. Tai Woffinden10. Damian Dróżdż11. Maciej Janowski12. Vaclav Milik13. Max Fricke14. Maksym Drabik15. Przemysław Liszka
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *