Oleśnica: Policja wnioskuje o zakaz sprzedaży alkoholu w określonym czasie

Oleśnicka policja zawnioskowała do lokalnych władz o nocny i weekendowy zakaz sprzedaży alkoholu. Prohibicja miałaby obowiązywać od 22. do 6. rano i w weekendy.

Policjanci tłumaczą, że podczas patroli nocami oraz w wolne dni, nadal widują osoby spożywające alkohol pod przysłowiową chmurką.
Większość nocnych interwencji dotyczy osób, które są pod wpływem alkoholu. Zaobserwowano również w godzinach nocnych ludzi udających się po zakup alkoholu do sklepów lub stacji paliw. To skutkuje ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa.
Na razie prohibicji w Oleśnicy jednak nie będzie. Magistrat odpisał, jedynie rada miasta może podjąć taką decyzję, ale ze względu na panującą sytuację, nie można zwołać posiedzenia samorządu.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *