Oficjalnie: Márk Tamás nowym piłkarzem Śląska

Węgier pomyślnie przeszedł dziś testy medyczne i podpisał kontrakt z wrocławskim klubem.

Węgier we Wrocławiu wylądował wczoraj wieczorem, a dziś dopełnił formalności. Tamás występuje na pozycji środkowego obrońcy. Ostatnie lata spędził w ojczyźnie, grając dla zespołu Diosgyori. W tym sezonie zdążył rozegrać 17. meczów i zanotować 3 asysty.
Sprowadzenie Węgra to odpowiedź klubu na problemy w defensywie. W związku z kontuzją ze składu wypadł lider obrony, Wojciech Golla. Dodatkowo w jutrzejszym meczu z Pogonią Szczecin nie zagra Israel Puerto, który jest zawieszony za kartki. Tym samym trener Viteslav Lavicka ma do dyspozycji jedynie Piotra Celebana, młodego Konrada Poprawę oraz Diego Żivulicia, dla którego pozycja środkowego obrońcy nie jest nominalną.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *