Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone połączenia międzynarodowe

Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie, regionalny przewoźnik, przywracają zawieszone pod koniec ubiegłego roku połączenia międzynarodowe. Pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z transgranicznych połączeń z Niemcami i Czechami.

Międzynarodowe połączenia regionalnego przewoźnika zostały zawieszone z powodu sytuacji epidemicznej 28 grudnia. Od poniedziałku pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach granicznych Zgorzelec – Goerlitz, Międzylesie – Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna – Harrachov.
Pociągi Kolei Dolnośląskich będą na tych trasach kursowały zgodnie z rozkładem wprowadzonym 13 grudnia ubiegłego roku. Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie – podały Koleje Dolnośląskie.
Rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak przypomniał o obowiązujących ograniczeniach przy przekraczaniu granicy z Czechami i niemiecką Saksonią. – Prosimy naszych pasażerów, aby aktualny poziom tych obostrzeń sprawdzali przed każdą podróżą, np. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – podkreślił. 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *