Nudne zakończenie 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy we Wrocławiu

Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Pogonią Szczecin.

Oba zespoły przystępowały do tego spotkania z mocnym postanowieniem poprawy po ostatnich nieudanych występach. Gospodarze mimo niezłej gry mieli za sobą dwie kolejne porażki, a Portowcy po letniej przerwie zdobyli tylko punkt i tak jak rok temu przyjechali do Wrocławia jako czerwona latarnia ligi.
Nielicznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim we Wrocławiu kibice Śląska mieli powody do satysfakcji tylko przed rozpoczęciem meczu, gdy nagrodę odbierał wybrany najlepszym piłkarzem lipca kapitan zespołu Piotr Celeban. Samo spotkanie toczone było w leniwym, wakacyjnym tempie. W trudnych momentach Pogoni zawsze potrafił pomóc błyskotliwy skrzydłowy Spas Delew. Bułgar w ubiegłotygodniowym meczu przeciwko Cracovii (1:1) wystąpił po raz pierwszy w sezonie, wywalczył rzut karny, jednak doznał też kolejnego urazu i wyjechał się leczyć do swojego kraju. Trener Kosta Runjaić wobec tej nieobecności po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce dał szansę Hiszpanowi Ikerowi Guarrotxenie, jednak ten był umiejętnie odcinany od podań przez obrońców Śląska przez co nie potrafił wziąć gry na siebie.
W pierwszej połowie skrzydłami groźnie atakowali za to gospodarze i w ten sposób stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe, których nie wykorzystał jednak Robert Pich. W 7. minucie jego strzał po podaniu od Michała Chrapka obronił wychodzący z bramki Łukasz Załuska. Słowak nie trafił ponownie dwadzieścia minut później po dynamicznym wejściu w pole karne Farshada Ahmadzadeha.
Po zmianie stron emocji nadal było jak na lekarstwo, a groźniejsze okazje stwarzał sobie Śląsk. W…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *