Nowe przypadki koronawirusa w DCChP we Wrocławiu. OIOM wstrzymuje działanie

3 nowe przypadki zakażenia stwierdzono wieczorem w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, po tym jak do placówki dotarły wyniki badań 40 osób z personelu medycznego i pacjentów.

Pozytywne wyniki ma jedna osoba pracująca w szpitalnej kuchni i dwóch pacjentów, w tym jeden z oddziału intensywnej terapii. W związku z tym OIOM wstrzymuje działanie, a personel medyczny, w sumie kilkadziesiąt osób, został skierowany na kwarantannę. Przypomnijmy, że od wtorku nie działa oddział pulmonologiczny. Kilkunastu pacjentów zostało przetransportowanych do izolatorium w Obornikach Śląskich. W piątek mają być znane wyniki kolejnych kilkudziesięciu osób, od których pobrano wymazy na obecność koronawirusa.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *