Nocny protest w ratuszu w Lubinie. Nie chcą likwidacji III LO

Kilkudziesięciu pracowników, uczniów i rodziców uczniów III Liceum
Ogólnokształcącego w Lubinie ma zamiar spędzić noc w gmachu
ratusza. To protest przeciwko samorządowym planom likwidacji placówki.

Reprezentanci ratusza twierdzą, że decyzja o wstrzymaniu naboru do pierwszych klas ma uzasadnienie ekonomiczne.
O przyszłości trzeciego ogólniaka w Lubinie mówi się od kilku miesięcy. Nauczyciele intensywnie zabiegali o kandydatów do pierwszych klas. Wczoraj dyrektor placówki Artur Pastuch dowiedział się jednak, że w tym roku naboru nie będzie, bo na 120 miejsc do tej pory zgłosiło się 73 kandydatów.

Taka decyzja samorządowców wzbudziła ostry sprzeciw. Pedagodzy i rodzice pojawili się w urzędzie, by wytłumaczyć, że jako drugą uczelnię w postępowaniu kwalifikacyjnym wskazało aż 300 uczniów.
Z protestującymi spotkał się sekretarz miasta Damian Stawikowski.

Takie argumenty nie przekonują protestujących. Pedagodzy zwracają uwagę, że ponad 300 absolwentów gimnazjów w ankietach rekrutacyjnych na drugim lub trzecim miejscu wskazało właśnie III LO.  Dlatego zwolennicy utrzymania placówki zapowiadają, że z ratusza nie wyjdą, dopóki prezydent i miejski szef oświaty nie zmienią zdania.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *