Niebawem przetarg na zachodnią obwodnicę Wałbrzycha. Mieszkańcy czekają na nią od dziesięcioleci

Prawdopodobnie jesienią rozpoczną się prace przy budowie zachodniej
obwodnicy Wałbrzycha. Droga będzie miała ok. 6 km długości i rozładuje
ruch na zatłoczonej krajówce biegnącej przez miasto.

Już tylko tygodnie, a może nawet dni, dzielą Wałbrzych od ogłoszenia przetargu na wykonanie zachodniej obwodnicy miasta. Batalia o nową drogę trwa od dziesięcioleci, teraz jednak sprawa jest już finalizowana.
Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, który będzie prowadził inwestycję, zgromadził komplet dokumentów w sprawie przetargu i przekazał całość do Centralnego Urzędu Projektów Transportowych. 
– Jednocześnie aktualizujemy projekty, mówi wicedyrektor zarządu dróg – Bogusław Rogiński:

Jak przewidują w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, w lutym może być ogłoszony przetarg na wykonawcę, który następnie musi przedstawić  harmonogram działań.
Inwestycja, oczekiwana od dziesięcioleci, będzie kosztować ponad 300 mln zł. Jej zakończenie przewidywane jest na 2022 rok.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *