Nie było sensacji – Chrobry Głogów przegrał z Legią Warszawa 0:3

To spotkanie 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

Chrobry zajmuje 14. miejsce w pierwszej lidze, więc nic dziwnego, że faworyt – i to zdecydowany – spotkania w Głogowie był tylko jeden.
Gospodarze chcieli sprawić wielką niespodziankę. W 3. minucie z rzutu wolnego uderzał Szymon Drewniak, ale zbyt lekko aby zaskoczyć Radosława Majeckiego. Kilka minut później ponownie z wolnego strzelał Jarosław Ratajczak, ale trafił w obrońców Legii.
Mistrzowie Polski mieli dobrą okazję na zdobycie prowadzenia w 14. minucie, ale strzał Michała Kucharczyka obronił Sławomir Janicki. Trzy minuty później uderzał Sandro Kulenović, ale ponownie dobrą interwencją popisał się Janicki.
W kolejnych minutach nie było groźnych sytuacji. Wreszcie w 31. minucie Chris Phillips zagrał do Kucharczyka, który z bliska pokonał Janickiego.
Pięć minut później było już 2:0 dla Legii. Marko Vesović wyłożył piłkę Cafu, a ten mocnym strzałem z 20 metrów podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
Chrobry starał się złapać kontakt z mistrzami Polski. W 51. minucie Ratajczak dośrodkowywał do Michała Pawlika, ale dobrze interweniował Małecki.
W 57. minucie Legia mogła podwyższyć wynik, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Mateusz Wieteska strzelał głową obok bramki.
Gra toczyła się w środku pola. Legia nie forsowała tempa, a Chrobry nie był w stanie zagrozić bramce rywali.
W 72. minucie po błędzie Janickiego i dobrym podaniu Kulenovicia w świetnej sytuacji znalał się wprowadzony na boisko Miroslav Radović, ale uderzył ponad bramką. Kilka minut później z dystansu…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *