Next Gen Finals – porażka wrocławianina na inaugurację

Hubert Hurkacz przegrał z Amerykaninem Francesem Tiafoe 1:4, 2:4, 4:2, 3:4 (10-12) w pierwszym dniu rozgrywanej w Mediolanie drugiej edycji turnieju Masters dla ośmiu najlepszych tenisistów świata do lat 21.

Hurkacz zajmuje 85. miejsce w rankingu ATP i w stolicy Lombardii jest rozstawiony z numerem szóstym. Rywalem wrocławianina były 40. obecnie tenisista świata. Był to drugi pojedynek obu zawodników. Pierwszy, do którego doszło 1 sierpnia w Waszyngtonie, również zakończył się zwycięstwem Amerykanina.
Turniej w Mediolanie odbywa się według zmienionych zasad – do trzech wygranych setów, a każdy set tylko do czterech wygranych gemów. Przy stanie 3:3 o zwycięstwie decyduje tie-break. Nie uwzględnia się netów po serwisach, a także przewag przy wyniku 40:40.
W innym pojedynku grupy A, w której występuje Polak, najwyżej rozstawiony Grek Stefanos Tsitsipas wygrał z Hiszpanem Jaume Munarem 4:3 (7-5), 4:3 (7-3), 3:4 (4-7), 4:2.
Po dwóch najlepszych zawodników z obu grup awansuje do półfinałów. W puli nagród jest 1,335 mln dol. Rok temu w turnieju Next Generation ATP Finals zwyciężył Koreańczyk Hyeon Chung.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *