Nabór filmów do festiwalu Okiem Młodych 2017 przedłużony

Na zgłoszenia do 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy organizatorzy czekają do piątku, 5 maja.

Twórcy mogą wziąć udział w jednym z dwóch Konkursów. Konkurs Główny skierowany jest do filmowców, zarówno z Polski jak i zza granicy, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a których filmy nie przekraczają 30 minut. Konkurs Młodzieżowy jest z kolei dedykowany amatorom do 21 lat i ich filmom do 30 minut. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem: www.okiemmlodych.pl . Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 10. maja. O tym, kto zdobędzie świdnickie Grand Prix 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, zadecyduje Jury Konkursu Głównego w tegorocznym, mocnym kobiecym składzie: Dorota Wardęszkiewicz – montażystka i współreżyserka filmów dokumentalnych, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej, Karolina Bielawska – reżyserka fabularnych etiud filmowych, filmów dokumentalnych oraz wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2016 r oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska – autorka licznych artykułów i książek na temat filmu dokumentalnego oraz kina polskiego. Na laureata nagrody głównej czeka 5000zł oraz statuetka „Złotego Oka”, zaprojektowana przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich. Jury Konkursu Głównego wybierze również zwycięzcę Nagrody Nadleśnictwa Świdnica dla Najlepszego Filmu o Wartościach Przyrodniczych (1500zł).  W Konkursie Młodzieżowym zwycięzcę wyłonią: Emi Buchwald – laureatka Grand Prix 9. „Okiem Młodych” i reżyserka Katarzyna Boratyn – kuratorka i producentka działań filmowych i obejmujących nowe media oraz Jan Pelczar – dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Jury Konkursu…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *