Muzyczna Żonglerka w RWK : Muzyczna Noc Nadodrza i festiwal Muzyka to mój SPADOCHRON[relacja wideo]

Koncerty plenerowe, recitale i tematyczne spacery, to niektóre z atrakcji zbliżającej się Muzycznej Nocy Nadodrza (20 września). Wydarzenie odbędzie się po raz czwarty i ma swoją tradycję. O programie Nocy opowiadali na antenie Radia Wrocław Kultura współorganizatorzy imprezy: Izabela Duchnowska z HART hostel & art oraz Jacek Starczewski z Infopunktu Nadodrze.
[videoplayer id=263417][/videoplayer]
[videoplayer id=263416][/videoplayer]
Wrocławskie życie muzyczne to także nietypowe koncerty muzyki improwizowanej. Takich wydarzeń jest we Wrocławiu coraz więcej i w tej konwencji utrzymany jest festiwal „Muzyka to mój spadochron”, na który zaprasza klub Macondo (sobota, 20 września, start: 14:00). W kameralnej przestrzeni zaprezentuje się 10 artystów sięgających także po poezję i ruch. O szczegółach mówi Michał Sember – gość poniedziałkowej „Muzycznej żonglerki” w Radiu Wrocław Kultura.
[videoplayer id=263415][/videoplayer]
[videoplayer id=263414][/videoplayer]
Audycję „Muzyczna Żonglerka” prowadzą Ula Andruszko i Andrzej Jóźwik co drugi poniedziałek od 16 do 19 w Radio Wrocław Kultura. W audycji rozmawiamy z muzykami niezależnej wrocławskiej sceny muzycznej, zapraszamy na koncerty, komentujemy i dzielimy się odkryciami i nowościami.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *