Muzyczna Żonglerka w RWK: Księżycowy Terrorysta, NVC, Podwodny Wrocław, The Dog[RELACJA]

Różne style, temperamenty i odmienne wrażliwości – tacy są goście cyklicznej poniedziałkowej „Muzycznej Żonglerki” w Radio Wrocław Kultura. Posłuchajcie i obejrzyjcie poniedziałkowe rozmowy.

Na początek audycji dawka liryzmu, buntu i tęsknoty za lepszym światem, zawartych w piosenkach Księżycowego Terrorysty. To nasze internetowe odkrycie – projekt Marcina Kreczmera, który nagrywa piosenki sam w domowym zaciszu.
[audioplayer id=”291740″ src=”/img/articles/112120/Muzyczna-Zonglerka-w-RWK-Ksiezycowy-Terrorysta-NVC-Podwodny-Wroclaw-The-Dog-RELACJA-2-614246b5e08b2-k.mp3″/]
Za skrótem NCV (Non Violent Communication) kryje się m.in. Arek Lerch. Muzyk, dziennikarz muzyczny i wydawca w jednej osobie, był kolejnym gościem poniedziałkowej audycji. NCV to jeden z ciekawszych warszawskich projektów, który łączy trans, etno, jazz, improwizacje, osadzając to w solidnych rockowych ramach.
[audioplayer id=”291739″ src=”/img/articles/112120/Muzyczna-Zonglerka-w-RWK-Ksiezycowy-Terrorysta-NVC-Podwodny-Wroclaw-The-Dog-RELACJA-1-614246b4c5f5e-n.mp3″/]
W weekend (17-18 września) wrocławscy artyści sztuk wszelakich (fotografia, muzyka, malarstwo, film, performance) prezentują się na Podwodnym Wrocławiu w Browarze Mieszczańskim. Wydarzenie ma charakter festiwalu o alternatywnej tożsamości i korzeniach. O programie i klimacie Podwodnego Wrocławia opowiadają kuratorzy: Arek Bagiński, Maciek Frett oraz Magda Pasierska (Mapa).
[videoplayer id=291762][/videoplayer]
„Body Finder” to kolejna epka The Dog. Zanim fani i przyjaciele wrocławskiej grup usłyszą nowe utwory podczas koncertu w CRK, my zaprezentowaliśmy fragmenty epki na radiowej antenie, rozmawiając z Łukaszem i Maćkiem o kulisach pracy nad materiałem i…śpiewaniu.
[videoplayer…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *